Internetový obchod Facebook

aqua splint

 Hydrostatická dlaha
AQUA SPLINT classic

univerzálna a prispôsobiteľná

Bezprostredná pomoc pri problémoch s čeľustným kĺbom (TMK)

 

 

 

 

aqua logo


Výhody v porovnaní s klasickými rigidnými dlahami

1. Okamžitá úľava bez potreby zhotovovania odtlačkov, registrácie zhryzu alebo spolupráce so zubnou technikou bez potreby vybrusovania, rekonturovania a častých kontrol vďaka hydrostatickej rovnováhe medzi obomi vodovými podložkami.
2. Univerzálne a aplikovateľné za pár minút
3. Alternatíva k relaxačným aj distrakčným dlahám
4. Stačí 10 hodín nosenia (8 hodín v noci, 2 hodiny cez deň)
5. Výborné klinické výsledky a spokojnosť pacienta vďaka rýchlej úľave od bolesti, komfortu a výhodnému polohovaniu sánky (lepšia viditeľnosť a stabilita ako pri dlahách v čeľusti)

 

 aqua uvos obr

 navod

 


 

Použitie

Prispôsobte šírku náhryzov expanziou alebo kompresiou (zastrihnite ak bude nutné)podľa tvaru zuba


Naneste bond na vnútorný povrch oboch náhryzov a počkajte 90 sekúnd


Promptne naneste mäkký podkladový silikón na vnútornú plochu oboch náhryzov (nutná je aplikácia väčšieho tlaku)


Umiestnite AQUA SPLINT na dolný zubný oblúk (náhryz 35/36 a 45/46), stred tuby medzi 31 a 41, vyvarujte sa silnému tlaku na ďasná


Odstráňte AQUA SPLINT po 4-5 minútach a odstráňte prebytok podkladového silikónu

Pacient by mal chodiť s dlahou AQUA SPLINT na kontroly každé 2-3 týždne.

 

 

 

 
 

Lepšia relaxácia svalov ako pri bežných Aqua-náhryzoch

Bežné Aqua-náhryzy/vankúšiky je potrebné udržať v správnej polohe zatvorenými ústami , prípadne svalovou aktivitou, čo môže brániť úplnému uvoľneniu žuvacieho svalstva. Samotné držanie AQUA SPLINT dlahy (linerom/podložkou) a výhodné umiestnenie v sánke umožnia lepšiu relaxáciu svalov.

Dlaha a ortodontická liečba

Jedinečná, prispôsobujúca sa, individualizovateľná TMK náhryzová dlaha, ktorá môže byť nosená aj v priebehu čeľustnoortopedickej liečby (zámky fixného aparátu je nutné vopred pokryť ochranným voskom)

obr2

obr

 Indikácie


1.
Rýchly útlm bolesti a relaxácia svalov najmä pri akútnych prípadoch (napr. posun chrupavky TMK bez repozície, čeľustné kontraktúry)
2.Vysoká výpovedná diferenciálne diagnostická hodnota a podporná liečba pri asociovaných sprievodných ochoreniach (cervikálny syndróm, tinitus, migrény, stres, miernejšie formy spánkového apnoe atď.)
3.Odstránenie skrytých funkčných porúch, vplyvu predčasných kontaktov a núteného zhryzu na TMK
4.Jednoduché predprotetické / predortodontické zvýšenie zhryzu5.Podpora pri osteopatii / fyzioterapia po traumách, operáciách, obmedzenej hybnosti a blokádach, periodickom bruxizme (pri bruxizme nie je možné používať dlhodobo!)


Odporúčania


Nasadenie AQUA SPLINT dlahy vyžaduje prítomnosť minimálne jedeného druhého premoláru (5) alebo prvého moláru (6) v každom kvadrante (postačujúce sú aj prípadné protetické náhrady týchto zubov). Priemerná životnosť AQUA SPLINT dlahy je 4-6 týždňov pri nosení 8 hodín v noci a 2 hodiny počas dňa. Pri excesívnom bruxizme a ostrých hranách (výplne, protetické práce) môže byt životnosť dlahy kratšia. Glycerínová výplň Aqua vankúšikov/náhryzov v prípade poškodenia a vytečenia v dutine ústnej je zdravotne neškodná. AQUA SPLINT dlaha by sa mala vždy pred a po nosení očistiť použitím minimálneho tlaku s mäkkou zubnou kefkou (odporúča sa použiť aj malé množstvo zubnej pasty).
 

dlaha


VIDEO - práca s AQUA SPLINTvideo 1


video 2

www.aqua-splint.com